Express Print | Tel: +372 50 31 861 | E-post: mait@expressprint.ee

Teenused

Ofsettrükk

Ofsettrükk on levinumaid trükimeetodeid. Selle puhul kantakse värvid trükiplaadilt kummile ja seejärel paberile. Trükiplaati valgustatakse läbi filmi ja töödeldakse keemiliselt, mille tulemusena valgust “näinud” pinnad omandavad võime enda külge vett “kleepida”. Neile pindadele, mis vett tõrjuvad, jääb hästi külge trükivärv. Trükivärv kantakse trükiplaadilt edasi kummirullile ja sealt juba paberile.

Siiditrükk

Siiditrükk on trükimeetod, mille puhul värv kantakse paberile läbi peenikese võrgu. Need pinnad, mis värvi läbi ei lase, on kaetud spetsiaalse emulsiooniga.

Küljendamine on trükise erinevate kujunduselementide, milleks on peamiselt pildid ja tekst, aga ka värvid, paigutamine vastavalt etteantud kujundusele.

Numeerimine

Numereerimist kasutame kuni 6 numbrimärgiga piletite, kupongide, kliendikaartide, isekopeeruvate blankettide jms trükiste numereerimiseks.

Voltimine

Voltimine on trükitud poogna või selle osa kokkumurdmine vihiku, voldiku jms. saamiseks. Meie voldime brošüüre, ajakirju, voldikuid ja raamatuid.

Perforeerimine

Perforeerimine on piletite ärarebitava osa läbistamine, riputatava (kalendri) pildi augustamine jne. Meil on võimalik perforeerida pileteid, kuponge, blankette ja teisi trükiseid, millel on vaja ärarebitavat serva või osa.

Soonimine

Soonimine eh nuutimine on surujälg, mis saadakse paberi või papi painutamise hõlbustamiseks. Soonimist kasutame postkaartide, kutsete, vihikute kaante valmistamisel, mille grammkaal on üle 170 g.

Lamineerimine

Lamineerimise võib jagada tinglikult kahte klassi. Esimene on kile pressimine- kuumutamine raamatu-, ajakirja- või dokumendikaantele, postkaartidele jne. Üldjuhul on tegemist suuremate tiraažidega ja töö teostatakse suureformaadilisel rullkilet tarbival lamineerimisseadmel. Teine on rinnasiltide, nimekaartide, menüüde, töötõendite (formaat kuni A3) jne lamineerimine. Töö teostatakse nn kiletaskuid kasutaval poognalaminaatoril. Laminaat lisab tootele nägusust, niiskuskindlust ja vastupidavust ning kaitseb seda pleekimise, märgumise ja kulumise eest.

Stantsimine

Stantsimise tulemuseks on erikujuliste trükiste saamine. Stantsime mappkaasi, etikette, pakendeid, karpe jne.

Lakkimine

UV-lakk

UV-kohtlakk

Lõikamine

Trukise giljotiiniga formaati lõikamine

Liimköide

Raamatublokk kinnitatakse sünteetilise liimiga seljalt, kasutamata traati või õmblust. Kasutame pehmeköiteliste raamatute või brošüüride valmistamisel.

Klamberköide ehk traatköide

Väljaannete kokkuvõetud poognad kinnitatakse seljalt traatklambriga. Kasutame väiksemahuliste ajakirjade ja õhemate, kuni 64-leheküljeliste trükiste puhul.

Spiraalköide

Trükise köitmine metall-spiraaliga

Back to Top